HAKKIMIZDA

1979 yılında kurulan Mesa Makina, başarılı geçmişiyle Türkiye’nin döküm ve talaşlı imalat konusunda önde gelen OEM firmaları arasında yer almakta ve sektöründe fark yaratarak yenilikçi ve lider bir firma olma vizyonuyla hareket etmektedir.

 

Bir UN Global Compact üyesi olan Mesa Makina’nın ulaştığı başarının arkasında, uzman bir kadro ile müşteri istek ve ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren ürünler üretmesi yatmaktadır. İş etkinliğimiz yüksek kaliteli ve zorlu dökümlerin daha ötesindedir. Ürün AR-GE takımımız, ürünlerin geliştirme aşamasından itibaren müşterilerimize kapsamlı destek sunabilmektedir.

 

Mesa Makina’da 160’ın üzerinde vasıflı personel (140 işçi, 10 mühendis, 10 teknisyen) bütün dikkatlerini işlerine vermektedir.

 

Yüksek vakumlu otomatik kalıplama teknolojisine sahip olan MESA MAKİNA’nın ISO TS 16949 kalite yönetim sistemiyle müşterilerine sunduğu malzeme yelpazesi gri ve sfero dökümden SiMo ve yüksek nikelli alaşımlara ve aşınmaya dayanıklı yüksek kromlu beyaz demir dökümlere kadar uzanmaktadır.

 

MESA MAKİNA yıllık 12.000 ton döküm kapasitesiyle birim ağırlığı 3-60 kg. olan parçaları makine kalıbıyla dökmektedir.

 

MESA MAKİNA, tesis ve makine parkı yatırımlarının yanında büyük önem verdiği kalite ve eğitime yaptığı yatırımlarını da aralıksız sürdürmektedir. IVECO (Otoyol) Kalite Ödülünü alan Mesa Makina 2008 yılında aldığı ISO TS 16949 sertifikasıyla kaliteye verdiği önemi perçinlemiştir.

 

İlk olarak 1984 yılında egzoz manifoldu ile OEM parça üretimine başlayan Mesa Makina bugün üretmiş olduğu ürünlerin % 80’ini Avrupa başta olmak üzere 3 kıtadaki otomotiv, iş makinesi, madencilik ve enerji sektörlerindeki ana sanayilere ihraç etmektedir.

 

Mesa Makina bilinirliğini sadece Türkiye sınırları içinde değil, küresel ölçekte yükseltmeyi ve 5 kıtada ihracat yapmayı  hedeflemektedir.